Ryhmätheraplay ja pedagoginen sensitiivisyys -koulutusiltapäivä

Theraplay-yhdistys järjestää ryhmätheraplay painotteisen koulutuksen teemana pedagoginen sensitiivisyys. Iltapäivä sisältää vuorovaikutukseen liittyvää teoreettista tietoa ja käytännönläheisiä videoesimerkkejä lasten ja aikuisten välisestä vuorovaikutuksesta päiväkotiryhmän kontekstissa. Koulutukseen ovat tervetulleita niin yhdistyksen jäsenet kui kaikki aiheesta kiinnostuneet sosiaali- ja kasvatusalan ammattilaiset.

Koulutusiltapäivä ke 18.1.2017 klo 11.30-15.30

Luennon hinta: 40 € hintaan lisätään avl. 24 %, mikäli maksajana on joku muu, kuin yhdistyksen jäsen, esim. työnantaja

Paikka:
Valkea talo
Ilkantie 4
00400 Helsinki

Ilmoittautuminen

Huom! Ilmoittautumisia otetaan vastaan viimeistään kuusi viikkoa ennen tilaisuutta (7.12.2016 saakka)

Luennoitsija:

Sivi Harkoma
LASSO-tutkimushanke
Helsingin yliopisto

Lisätietoja: luento_ryhmahteraplay-ja-pedagoginen-sensitiivisyys

Huom! Varauksen peruutus viimeistään: 07.12.2016