Suomen Theraplay-Yhdistys Phyllis Booth 2-päiväinen työnohjaus/koulutus 17.-18.11.2016

Hyvä Theraplay-yhdistyksen jäsen,

Nyt sinulla on mahdollisuus osallistua Phyllis Boothin vierailulle väli- ja loppunauhannäyttöpäivän (17.11.) ja valmistuneiden työnohjauspäivän (18.11.) merkeissä. Työnohjauspäivä toimii myös teemapäivänä, jolloin osallistumisesta saa koulutusmerkinnän.

Phyllis Booth on kansainvälisesti arvostettu Theraplay-kouluttaja ja -työnohjaaja, ja hän on osallistunut aktiivisesti Theraplay-metodin kehittämiseen. Phyllisin vierailu Suomessa on harvinainen mahdollisuus saada osakseen kokeneen Theraplay-kouluttajan vahvaa asiantuntemusta. Tämä mahdollisuus kannattaa ehdottomasta käyttää hyväkseen!

Ilmoittautumisia otetaan vastaan 1.10. saakka yhdistyksen nettisivujen kautta.

Lisätietoja: phyllis-booth-17_18-11-2016